Inwestowanie w apartamenty- nowym sposobem na stały zysk

Zawsze dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszyły się lokaty, akcje lub fundusze inwestycyjne. Obecnie coraz większą popularność zdobywa inwestowanie w złoto oraz nieruchomości. Te ostatnie zasługują na szersze zapoznanie, gdyż jest kilka sposobów, aby zainwestowane pieniądze przynosiły zyski.

Zakup nieruchomości z późniejszą sprzedażą

To sposób zanany już od wielu lat, kiedy inwestor nabywa np. mieszkanie po okazyjnej cenie, zazwyczaj do generalnego remontu. Celem jest oczywiście podniesienie standardu zakupionego lokalu, poprzez jego modernizację. Dzięki temu, wystawiając je później na sprzedaż, można podwoić cenę jego wartości.

Zakup nieruchomości z przeznaczeniem na wynajem

 W tym przypadku kupujący, bądź posiadający własne mieszkanie, po jego odświeżeniu, przeznacza je typowo pod wynajem. Wynająć można wtedy całe mieszkanie, lub dzieląc na odrębne pomieszczenia, gdzie wspólną częścią są łazienka, kuchnia i ewentualnie salon główny ( ten sposób najczęściej jest dedykowany dla pracowników firm czy studentów). Zaleca się wówczas, żeby ubezpieczyć taką inwestycję, aby zminimalizować koszty ewentualnych napraw.

Apartamenty pod inwestycję w hotelach

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się apartamenty i pokoje hotelowe pod wynajem. Właścicielem może zostać firma lub osoba prywatna. Zakupując nieruchomość, stale czerpiemy z niej korzyści finansowe. Operator hotelowy zajmuje się wtedy wynajęciem naszego apartamentu i z tego tytułu dzieli się z nami  zyskiem. Sposób ten jest dobry, jeśli nie mamy czasu sami szukać, ani nie chcemy ryzykować, że natrafimy na nieuczciwych najemców; a chcielibyśmy mieć zagwarantowany stały dochód. Zalety takiej inwestycji szczegółowo są opisane na stronie condo.pl , gdzie dowiemy się, jakie możemy osiągnąć zyski i na jakich zasadach działa inwestowanie w apartamenty. Dużym atutem takiej inwestycji jest również to, że jako właściciele apartamentu, możemy wykorzystać go także do własnego użytku (np.podczas wakacji), oczywiście w określonym czasie.